Nagpur, Maharashtra
GST No. 27ACKFA5817F1ZD
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 850 mg |
| Release Form | Immediate |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | Glycomet |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | PCOS Support, Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 200 / StripGet Latest Price
Product Details:| Metformin Strength | 250 mg |
| Glimepiride Strength | 1 mg |
| Release Type | Immediate |
| Brand | USV |
| Packing Type | Strip |
| Tablets Per Strip | 10 tablets |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
| Country Of Origin | India |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | emsafe |
| Usage | Type 2 Diabetes, CV Risk, Heart Failure |
| Prescription Type | Rx Only |
| Origin | Indian |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 850 mg |
| Release Form | SR |
| Pack Size | 200 tablets |
| Brand | dailymet |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Type 2 Diabetes, PCOS Support |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5 mg |
| Composition | Dapagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | dapasmart |
| Usage | Type 2 Diabetes, Heart Failure |
| Prescription Type | Rx Only |
| Indication | CKD, Glycemic Control |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 10 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 30 tablets |
| Brand | empagreat |
| Usage | Heart Failure, CV Risk, Type 2 Diabetes |
| Origin | Indian |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 30 tablets |
| Brand | empagreat |
| Usage | Type 2 Diabetes, Heart Failure, CV Risk |
| Prescription Type | Rx Only |
| Origin | Indian |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 30 tablets |
| Brand | empaglyde |
| Usage | Heart Failure, CV Risk, Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 10 mg |
| Composition | Dapagliflozin |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | dapaworth |
| Usage | Heart Failure, Type 2 Diabetes |
| Indication | Glycemic Control, CKD |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1000 mg |
| Release Form | SR |
| Pack Size | 20x10 tablets |
| Brand | glycoheal |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | PCOS Support, Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 500 mg |
| Release Form | Immediate |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | phage |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | PCOS Support, Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 500 mg |
| Release Form | SR |
| Pack Size | 500 tablets |
| Brand | biochem |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Type 2 Diabetes, PCOS Support |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 500 mg |
| Release Form | Immediate |
| Pack Size | 200 tablets |
| Brand | biciphage |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Type 2 Diabetes, PCOS Support |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 3,870 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 14 mg |
| Brand | Rybelsus |
| Pack Size | 10 tablets |
| Packaging Size | 1 Strip (10 Tablets) |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Rx Only |
| Usage | Type 2 Diabetes, Weight Loss |
| Administration | Oral Once Daily |
| Origin | Imported |
Approx. Rs 600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 6 mg/ml |
| Pack Size | 3 ml |
| Brand | lirafit |
| Composition | Liraglutide |
| Indication | Type 2 Diabetes, Weight Management |
| Form | Pre-filled Pen |
| Storage Temp | 2-8 deg C |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription | Prescription Only |
Approx. Rs 3,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand | Mounjaro |
| Strength | 2.5 mg/0.5 ml |
| Pack Size | 1 prefilled pen |
| Delivery Form | Prefilled Pen |
| Application | Weight Management, Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Storage Temperature | 2–8°C (Refrigerated) |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage | Human Use |
Approx. Rs 18,500 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand | Mounjaro |
| Strength | 10 mg/0.5 ml |
| Pack Size | 1 prefilled pen |
| Delivery Form | Prefilled Pen |
| Application | Weight Management, Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Storage Temperature | 2–8°C (Refrigerated) |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage | Human Use |
Approx. Rs 26,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand | Mounjaro |
| Strength | 15 mg/0.5 ml |
| Pack Size | 1 prefilled pen |
| Delivery Form | Prefilled Pen |
| Application | Type 2 Diabetes, Weight Management |
| Prescription Type | Rx Only |
| Storage Temperature | 2–8°C (Refrigerated) |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage | Human Use |
Approx. Rs 120 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 4 mg |
| Composition | Glimepiride |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | glimith |
| Release Type | Immediate Release |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Sugar Status | Sugar Free |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5 mg |
| Composition | Glibenclamide |
| Pack Size | 500 tablets |
| Brand | gliconil |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Release Type | Immediate Release |
| Sugar Status | Sugar Free |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 150 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 4 mg |
| Composition | Glimepiride |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | glimith |
| Release Type | Immediate Release |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Sugar Status | Sugar Free |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5 mg |
| Composition | Glibenclamide |
| Pack Size | 500 tablets |
| Brand | gliconil |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Release Type | Immediate Release |
| Sugar Status | Sugar Free |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Metformin Strength | 500 mg |
| Glimepiride Strength | 2 mg |
| Voglibose Strength | 0.2 mg |
| Release Type | Sustained |
| Brand | Cipla |
| Packing Type | Strip |
| Tablets Per Strip | 10 tablets |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Composition | Alogliptin |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | aloja |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Composition | Alogliptin |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | aloja |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
Explore More Products
© Axis Healthcare. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited