Nagpur, Maharashtra
GST No. 27ACKFA5817F1ZD
Approx. Rs 450 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | healing pharma |
| Usage | Hypoestrogenism, Menopause, HRT |
| Hormone Type | Estrogen Only |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 25°C |
Approx. Rs 350 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 1 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Abbott |
| Usage | HRT, Menopause, Hypoestrogenism, Infertility, Cycle Regulation |
| Hormone Type | Estrogen Only |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister Box |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 25°C |
Approx. Rs 450 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 1 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Progynova |
| Usage | Menopause, HRT, Hypoestrogenism, Infertility, Cycle Regulation |
| Hormone Type | Estrogen Only |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 25°C |
Approx. Rs 500 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | progydol |
| Usage | Hypoestrogenism, Infertility, Menopause, HRT |
| Hormone Type | Estrogen Only |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister Box |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 25°C |
Explore More Products
© Axis Healthcare. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited