Nagpur, Maharashtra
GST No. 27ACKFA5817F1ZD
Approx. Rs 350 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.1% |
| Pack Size | 20 g |
| Formulation | Cream |
| Usage Area | Face |
| Concern | Hyperpigmentation, Acne, Acne Marks, Wrinkles |
| Skin Type | Acne Prone Skin |
| Usage Time | As Directed |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.1% w/w |
| Pack size | 10 g |
| Steroid type | Topical steroid |
| Form | Cream |
| Application area | Face |
| Prescription | Yes |
| Shelf life | 24 months |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Form | Lotion |
| Net Quantity | 100 ml |
| Skin Type | All Skin Types |
| Special Feature | For Daily Use |
| Application Area | Face |
| Packaging Type | Tube |
Approx. Rs 800 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Product Type | Steroid Cream |
| Composition | Hydroquinone, Mometasone |
| Pack Size | 30 g |
| Prescription | OTC |
| Form | Cream |
| Usage Time | As Directed |
| Packaging Type | Tube |
Approx. Rs 1,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Injection Site | Intra-articular |
| Treatment | Osteoarthritis |
| Strength | 10 mg |
| Storage | 2 to 8 degree c |
| Shelf Life | 24 years |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Composition | Triamcinolone Acetonide |
| Brand | Kenacort |
| Manufacturer | Abbott |
Explore More Products
© Axis Healthcare. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited