Nagpur, Maharashtra
GST No. 27ACKFA5817F1ZD
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1000 mg |
| Pack Size | 1000 tablets |
| Brand Type | Branded |
| Usage | Neuropathic Pain, Fibromyalgia, Anxiety, Epilepsy |
| Combination | Gabapentin Alone |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister |
| Salt Form | Gabapentin |
Approx. Rs 350 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 400 mg |
| Pack Size | 100 caopsules |
| Brand Type | Branded |
| Form | Capsule |
| Packaging Type | Blister |
| Usage | Fibromyalgia, Anxiety, Neuropathic Pain, Epilepsy |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 400 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 800 mg |
| Pack Size | 30 tablets |
| Brand Type | Branded |
| Usage | Neuropathic Pain, Anxiety, Fibromyalgia, Epilepsy |
| Combination | Gabapentin Alone |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister |
| Salt Form | Gabapentin |
| Schedule | Schedule H |
Approx. Rs 4,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand | Mounjaro |
| Strength | 5 mg/0.5 ml |
| Pack Size | 1 vial |
| Delivery Form | Vial |
| Application | Type 2 Diabetes, Weight Management |
| Prescription Type | Rx Only |
| Storage Temperature | 2–8°C (Refrigerated) |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage | Human Use |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | estrasign |
| Usage | Hypoestrogenism, Cycle Regulation, Menopause, Infertility, HRT |
| Hormone Type | Estrogen Only |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister Box |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 30°C |
Approx. Rs 400 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 550 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | rifa yes |
| Dosage Form | Film coated |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
| Composition | Rifaximin |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 500 mg |
| Release Form | Immediate |
| Pack Size | 500 tablets |
| Brand | glycoheal |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | PCOS Support, Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1000 mg |
| Brand | johnclav |
| Clavulanic Acid Content | 125 mg |
| Amoxicillin Content | 875 mg |
| Packaging Type | Blister |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription | Prescription |
| Treatment | Respiratory Infection, ENT Infection, Bacterial Infection, Skin Infection |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 550 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | rifaxisign |
| Dosage Form | Film coated |
| Prescription Type | OTC |
| Packaging Type | Blister |
| Composition | Rifaximin |
| Usage | Hepatic encephalopathy, Bacterial overgrowth, Traveler's diarrhea, IBS related |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 500 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 500 tablets |
| Usage | Allergy, Asthma, Arthritis, Autoimmune |
| Release Form | Immediate |
| Packing Type | Strip |
Approx. Rs 500 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.025% |
| Pack Size | 30 g |
| Formulation | Cream |
| Concern | Hyperpigmentation, Acne Marks, Acne |
| Prescription | OTC |
| Skin Type | Acne Prone Skin |
| Usage Time | As Directed |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 2,000 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | tad |
| Strength | 600 mg |
| Form | Lyophilized Powder |
| Composition | N-Acetylcysteine, Vitamin E, Vitamin C |
| Treatment Course | 10 Sessions |
| Usage/Application | Anti-Aging, Skin Lightening, Skin Whitening, Antioxidant |
| Route of Administration | IM/IV Use |
| Packaging Type | Vial with Solvent |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 10 mg |
| Release Type | prolonged release |
| Packaging Type | Strip |
| Pack Size | 150 tablets |
| Brand | alfuzz |
| Prescription | Prescription Only |
| Usage | BPH |
| Treatment Type | Allopathic |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1g/5ml |
| Brand | zubinet |
| Packaging Size | 5 Ampoules |
| Dosage Form | Ampoule |
| Route of Administration | IV Use Only |
| Usage/Application | Dialysis, Nutritional Supplement, Cardiac Support |
Approx. Rs 350 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 100 mg |
| Composition | Sitagliptin |
| Pack Size | 7 tablets |
| Brand | sitaglavic |
| Release Type | Immediate Release |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Sugar Status | Sugar Free |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 350 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 90 mg |
| Formulation Type | Plain |
| Pack Size | 100 tablets |
| Brand | ticasmart |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | India |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Therapy area | ortho |
| Key ingredient | Vitamin D3 |
| Pack size | 4 capsules |
| Shell type | Gelatin |
| Usage | Human use |
| Packing type | Blister |
| Shelf life | 24 months |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Brand | cyclomeff |
| Treatment | Menstrual Pain |
| Strength | 250 + 20 mg |
| Packaging Size | 5x5x10 tablets |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Shelf Life | 2 years |
| Packaging Type | Box |
| Storage | Cool and Dry Place |
| Composition | Mefenamic Acid + Dicyclomine Hydrochloride |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 400 mg |
| Release Form | prolonged release |
| Pack Size | 150 tablets |
| Brand | Trental |
| Indication | Intermittent claud, Diabetic foot, Raynaud disease, Peripheral vascular |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 8mg |
| Packaging Size | 10x10 tablets |
| Release Form | Immediate |
| Dosage Form | Tablet |
| Usage | Anti inflammatory, Autoimmune, Arthritis, Allergy |
| Packing Type | Strip |
| WHO GMP Certified | Yes |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 200 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Brand | troycon |
| Pack Size | 10 capsules |
| Packing Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | Itraconazole |
| Release Type | Immediate release |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 120 mg |
| Pack Size | 84 capsules |
| Dosage Form | Capsule |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Country Of Origin | India |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 250 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | herpiheal |
| Manufacturer | healing pharma |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Herpes zoster, Cold sores, Genital herpes, Recurrent herpes |
| Form | Film coated tablet |
| Prescription | Prescription only |
| Country of Origin | India |
Approx. Rs 400 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 60 mg |
| Brand | Efon |
| Packaging Size | 10 x 10 capsules |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Box |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Salt Form | Hydrochloride |
| Storage Conditions | Cool and Dry Place |
| Treatment | Depression |
| Composition | Fluoxetine |
| Form | Capsule |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 100 tablets |
| Brand | Levoquin |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Type | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Respiratory Infections, Urinary Tract Infection, Bacterial Infections, Skin Infections |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Vitamin Type | Vitamin D3 |
| Strength | 600000 IU/1 ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Pack Type | Ampoule |
| Route | IM |
| Oil Base | Arachis Oil |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 500 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 75 mg |
| Release Type | SR |
| Brand | Indomethacin |
| Capsule Type | Hard Gelatin |
| Packaging Size | 100 capsules |
| Usage | Pain And Inflammation, Ankylosing Spondylitis, Osteoarthritis, Rheumatoid Arthritis, Acute Gout |
Approx. Rs 150 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 10 mg |
| Brand | Folitrax |
| Tablets per Pack | 100 Tablets |
| Usage | RA, Ectopic Pregnancy, Cancer Care, Psoriasis |
| Pack Type | Strip |
| Form | Tablet |
Approx. Rs 150 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 50 mg |
| Combination | Artesunate Alone |
| Tablets Per Strip | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Application | Mixed Malaria, Uncomplicated Malaria, Falciparum Malaria |
| Packing Type | Strip |
Explore More Products
© Axis Healthcare. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited