Nagpur, Maharashtra
GST No. 27ACKFA5817F1ZD
Approx. Rs 200 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Pack Size | 100 Tablets |
| Treatment Use | Male Infertility, Androgen Deficit, Hypogonadism, Bodybuilding |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 36 Months |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Brand | powerbolic lab |
| Pack Size | 100 Tablets |
| Strength | 10 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment Use | Bodybuilding, Protein Deficit, Muscle Wasting |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 36 Months |
| Prescription Type | Prescription |
Approx. Rs 23,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand | Mounjaro |
| Strength | 12.5 mg/0.5 ml |
| Pack Size | 1 prefilled pen |
| Delivery Form | Prefilled Pen |
| Application | Type 2 Diabetes, Weight Management |
| Prescription Type | Rx Only |
| Storage Temperature | 2–8°C (Refrigerated) |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage | Human Use |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 150 IU |
| Brand Name | Lupi-HMG |
| Form | Lyophilized Powder |
| Manufacturer | Lupin |
| Packaging Type | Vial |
| Prescription Required | Yes |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
Approx. Rs 1,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Usage | Hypogonadism, Bodybuilding, Male Infertility, Hormone Therapy |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Below 30°C |
Approx. Rs 500 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 40mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 500 tablets |
| Usage | Asthma, Arthritis, Allergy, Autoimmune |
| Release Form | Immediate |
| Packing Type | Strip |
Approx. Rs 1,000 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Usage | Bodybuilding, Hormone Therapy, Male Infertility, Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Below 25°C |
Approx. Rs 300 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Treatment Use | Male Infertility, Hypogonadism, Androgen Deficit |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 36 Months |
| Company Type | Manufacturer |
Approx. Rs 200 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 16mg |
| Packaging Size | 14 tablets |
| Release Form | Immediate |
| Brand Type | Branded |
| Dosage Form | Tablet |
| Usage | Allergy, Anti inflammatory, Autoimmune, Arthritis |
| Packing Type | Blister |
| Shelf Life | 24 months |
Explore More Products
© Axis Healthcare. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited